• oświetlenie solarne

Oświetlenie solarne

Wiosna jest okresem, w którym przyroda rodzi się do życia. Pojawienie się pierwszych pąków kwiatów, zieleni na drzewach i ciepłych promieni słonecznych, wprawia większość z nas w dobry nastrój. Wiosna to również czas na sadzenie roślinności i zdobienie nią całej posesji.

W ostatnich czasach bardzo modne stały się niewielkie kwiatki posadzone w doniczkach, razem z oświetleniem solarnym.

Małe lamki solarne, umieszczone między kwiatami w doniczce podkreślają piękno roślin, również w nocy. Takie oświetlenie może mieć także funkcjonalne zastosowanie.

Kwiaty doniczkowe zazwyczaj stawia się na tarasach lub wzdłuż podjazdów, dlatego lampki zamieszczone w doniczkach, oprócz funkcji dekoracyjnej, oświetlają podjazd, czy przestrzeń na tarasie.

Lampy solarne to nie tylko małe lampki wbijane w ziemię. Energooszczędne rozwiązania sprawdzają się również w przypadku lamp, dających znacznie większą ilość światła.

Na zewnątrz budynku, z powodzeniem można zainstalować naświetlacz LED wyposażony w panel solarny. Spora część osób twierdzi, że aby takie oświetlenie funkcjonowało prawidłowe niezbędne są słoneczne dni. Dementujemy mit!

Panele słoneczne pobierają energię nawet w pochmurne dni, zapewniając świecenie lampy po zmroku. Naświetlacze sprawdzają się w przypadku oświetlenia punktowego, czyli jeżeli chcemy oświetlić konkretny obszar, mogą to być schody, czy altana. Natomiast w przypadku dekoracji i oświetlenia większej przestrzeni, warto wziąć pod uwagę zestaw solarny. Zestaw może być wykorzystany jako tak zwane latarnie ogrodowe. Różnokolorowe barwy światła i sterowanie na pilota sprawia, że nasz ogród staje się nowoczesny i gustowny.

 

Brak komentarzy