• oczko wodne

Oświetlenie oczek wodnych

Badania potwierdzają, że woda ma niezwykle kojący wpływ na człowieka. Odprężenie i wyciszenie jakie zapewnia chwila spędzana nad wodą, gwarantuje lepsze rezultaty niż wizyta u lekarzy specjalistów.

Jak stworzyć sobie taki relaks na co dzień?

Każda osoba, która posiada odrobinę przestrzeni w ogrodzie może pozwolić sobie na rozwiązanie jakim jest oczko wodne.

Stworzenie oczka wodnego nie wymaga profesjonalistów. Podjęcie się samodzielnego wykonania oczka w ogrodzie, w późniejszym czasie przyniesie wielką satysfakcję. Wygląd oczka stworzonymi własnymi rękami, zdecydowanie w większym stopniu będzie cieszyło oko.

Jak zabrać się za budowę oczka?

Pierwszym etapem działań powinien być wybór lokalizacji. Oczko wodne nie powinno być w miejscu, które przez większą część dnia jest nasłonecznione, dlatego lepiej postawić na miejsce, które jest częściowo zacienione.

Kolejnym krokiem jest projekt. Wygląd oczka zależy tylko od kreatywności i pomysłowości inwestora. Najczęściej oczka są w  kształcie koła, ze względu na podobieństwo do naturalnych kształtów zbiorników wodnych (jezior). Po ustaleniu finalnego wyglądu oczka, można zabrać się za praktyczne działania, rozpoczynając od zakreślenia kształtu na gruncie.

Wykop dziury według wyznaczonej granicy to kolejny punk na liście  zadań do wykonania. Na koniec pozostaje jedynie wyłożeniu dziury specjalną folią, wykończenie w postaci kamieni, roślinności oraz napełnienie zbiornika wodą.

Wielu ogrodach można spotkać się z różnego rodzaju wykończeniem oczka wodnego. Duże płyty z kamienia piaskowca, czy drobne kamyki wysypane jako obrzeże zbiornika. Dopełnieniem wyglądu całości, bez wątpienia jest oświetlenie oczek wodnych.

Różnokolorowe światła, potrafią sprawić, że oczko wodne będzie prezentowało się zjawiskowo. Niewątpliwie, przechodząc obok, nie sposób nie zawiesić oka na tak prezentującym się zbiorniku.

 

 

Brak komentarzy