Jak oświetlenie wpływa na samopoczucie?

Wpływ światła na samopoczucie człowieka już od wielu lat jest badany przez naukowców, którzy jednogłośnie twierdzą, że człowiek potrzebuje światła.

To właśnie światło w wielu przypadkach wpływa na nasz nastrój, działając na nas pobudzająco lub drażniąco.

W jaki sposób oświetlenie oddziałuje na człowieka?

Przede wszystkim, jasne mieszkanie, czy dom staje się optycznie większy, więc nawet w małych mieszkaniach, dobrze oświetlonych, mamy poczucie przestrzeni i swobody. Już podczas projektowania oraz aranżacji domu bierze się pod uwagę oświetlenie. Oczywiście najlepszy wpływ na człowieka, ma naturalne oświetlenie, dlatego uwzględnia się dużą ilość okien itp. W momencie, w którym nie mamy dostępu do naturalnego światła, musimy je zastąpić sztucznym oświetleniem

Sztuczne światło, ma główny cel, którym jest umożliwienie funkcjonowania w domu. Oprócz tego świetnie spisuje się, jako dekoracja.

Światło, które pomaga w wykonywaniu codziennych czynności, powinno jak najbardziej przypominać światło słoneczne w mocy oraz barwie. Zdecydowanie, światło o chłodnej barwie jest wskazane dla osób, które aktywnie wykorzystują czas w domu. Zimna barwa ma motywować do dalszych działań. Poszukując spokoju i odprężenia w konkretnym pomieszczeniu, powinniśmy zdecydować się na ciepłe barwy.

Oczywiście w pomieszczeniach takich jak kuchnia, jedno źródło światła może być niewystarczające, dlatego warto zdecydować się na dodatkowe oświetlenie, zwane punktowym. Ten typ oświetlenia może być pomocny przy normalnym funkcjonowaniu, ale także bardzo sprzyjający samopoczuciu. Zarówno oświetlenie dekoracyjne jak i punktowe w znacznym stopniu przyczynia się do stworzenia niepowtarzalnego klimatu, pozwala na zrelaksowanie i rozluźnienie się.

Światło wpływa na naszą energię, ukojenie nerwów a nawet na poprawę koncentracji.

Ze względu na to, że oświetlenie jest nieodłącznym elementem każdego domu i ma wpływ na funkcjonowanie i samopoczucie, warto zadbać o najwyższą jakość źródeł światła.

W naszej ofercie, gwarantujemy niezawodne oświetlenie LED będące połączeniem wysokiej jakości i oszczędności.

Brak komentarzy